Porady dotyczące ogrodnictwa ekologicznego dla nowych ogrodników ekologicznych

Istnieje wiele zdrowych sposobów na uzyskanie produktów wolnych od chemii, a jednym z nich jest założenie własnego ekologicznego ogrodu.

Do tego hobby można podejść na wiele sposobów. Wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć trochę wiedzy, a następnie dobrze ją wykorzystać.Jeśli chcesz uprawiać warzywa, ale nie masz miejsca, rozważ sadzenie warzyw rosnących na winorośli. Warzywa, takie jak dynia, melony i pomidory, można wytrenować, aby rosły wzdłuż kraty lub ogrodzenia. Możesz wykorzystać pionową przestrzeń, aby uzyskać taki ogród warzywny, jaki chcesz.Jednym z najlepszych sposobów na odniesienie sukcesu w ekologicznym ogrodnictwie jest wczesne planowanie. Najlepiej rozplanowane plany ogrodu ekologicznego, zawsze sprawiają, że ogród jest najbardziej udany. Zaplanuj, co posadzisz wcześnie i upewnij się, że warzywa zapasowe są gotowe do sadzenia, gdy krótkotrwałe rośliny, takie jak sałata i szpinak, będą uprawiane przez cały rok.Obejmij dżdżownice w ekologicznym ogrodzie! Dżdżownice to najlepszy przyjaciel ekologicznego ogrodnika. Dzięki drążeniu tuneli i odlewom bogatym w azot mogą pomóc w napowietrzeniu gleby. Poprawia to ilość tlenu, który dostaje się do korzeni rośliny, poprawia zdolność zatrzymywania wody i utrzymuje luźną i nadającą się do uprawy glebę. W rzeczywistości zbierają bardzo potrzebne minerały z podglebia ogrodu do wierzchniej warstwy gleby, gdzie rośliny mogą czerpać największe korzyści. Robaki te również rozdrabniają twardą glebę, co jest szkodliwe dla wzrostu korzeni.Susz zioła natychmiast po ich zebraniu, aby zapobiec gniciu. Gnicie jest zwykle spowodowane wilgocią w ziołach lub na wierzchu. Wilgoć może powodować produkcję szkodliwych bakterii, które mogą powodować gnicie zioła lub wytwarzać nieprzyjemny produkt uboczny, który zepsuje zbiory.Jeśli Twój ekologiczny ogród używa pojemników, być może będziesz musiał zamienić sadzonki na większe pojemniki, gdy z nich wyrosną. Porady dotyczące ogrodnictwa ekologicznego dla nowych ogrodników ekologicznych

Kiedy to zrobisz, upewnij się, że trzymasz sadzonki za liście i korzenie.

Mówiąc bardziej konkretnie, należy unikać dotykania łodyg, ponieważ są one wyjątkowo kruche i można je łatwo uszkodzić. Po zamianie pojemników zaleca się podlewanie korzeni, ponieważ pomoże im to wtopić się w nowe środowisko.Jeśli planujesz rozpocząć działalność ekologicznego ogrodnika, dobrą wskazówką jest przykrycie nasion szklanką lub folią. Jest to potrzebne, aby nasiona pozostały ciepłe, ponieważ większość nasion wymaga temperatury około 70 stopni Fahrenheita, aby prawidłowo kiełkować.Świetną wskazówką podczas otwierania własnego ekologicznego ogrodu jest zraszanie mieszanki za pomocą butelki ze spryskiwaczem. Jeśli nie masz butelki z rozpylaczem, umieść tacki w wodzie. Jest to potrzebne, aby Twoja mieszanka uzyskała odpowiednią ilość wilgoci spod powierzchni.Zanim zaczniesz sadzić w swoim ogrodzie, dobrze jest najpierw sprawdzić kwasowość gleby. Zestawy do testów domowych są łatwo dostępne. Twoja gleba powinna mieć pH około 6,5 dla większości warzyw. Jeśli pH jest zbyt niskie, możesz je zwiększyć, rozprowadzając wapno. Jeśli jest za wysoki, możesz użyć sproszkowanej siarki.Aby pozbyć się owadów z organicznego ogrodu, spróbuj użyć mieszanki mydła do naczyń i wody. Wymieszaj 2 łyżki mydła do naczyń z galonem wody. Użyj spryskiwacza, aby spryskać liście i glebę wokół roślin. Przed opryskaniem całego ogrodu, a nawet całej rośliny, przetestuj działanie mieszanki na kilku liściach i odczekaj kilka dni, zanim zrobisz resztę.Jeśli chcesz zmaksymalizować swój sukces w ogrodnictwie ekologicznym, musisz dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jak uprawiać ogród. Wykorzystaj tę radę do pracy dla Ciebie.