Aparaty na zęby i ich najpopularniejsze typy

Zwalczanie krzywizny zgryzu oraz zębów jest jak najbardziej możliwe w dzisiejszych czasach dzięki korzystaniu z różnych technologii zapewniających bardzo dużą skuteczność oraz wykorzystujących nowoczesne rozwiązania.

Zarówno wymienne, jak i stałe aparaty ortodontyczne są stosownie dopasowane do określonego układu zębów u pacjenta oraz regulowane na bieżąco. Dzięki temu możliwa jest zmiana kierunku ułożenia zębów bez potrzeby interwencji chirurgicznej. Wystarczy tylko stosować odpowiedni aparat przez określony czas.

Aparaty na zęby i ich najpopularniejsze typy

Różnorodne typy aparatów ortodontycznych

Jednym z popularniejszych rozwiązań stosowanych przez ortodontów są aparaty korekcyjne zakładane na zęby na stałe. Nie można ich zdejmować, ale dzięki temu bardzo skutecznie i stale poprawiają ułożenie i wzrost uzębienia. Aparaty takie mogą być wykonane z metalu, ale istnieją też ich ceramiczne, bardziej dyskretne wersje. Ostatnio w ofertach wielu gabinetów ortodontycznych można znaleźć aparaty generujące niskie tarcie co przekłada się na brak dyskomfortu u pacjenta i o wiele rzadsze wizyty kontrolne oraz regulacyjne.

Oprócz aparatów stałych, istnieje możliwość korzystania z aparatów ruchomych oraz zdejmowanych nakładek wykonanych z metalu lub bardziej przezroczystych materiałów. Elementy takie można łatwo zakładać oraz zdejmować w zależności od sytuacji. Oczywiście oprócz tego dostępne są również bardziej zaawansowane rozwiązania przystosowane do korygowania podniebienia albo zgryzu, nawet w przypadku wysokiego stopniu nasilenia problemu. Dobrym pomysłem jest udanie się do gabinetu ortodonty, który zdiagnozuje schorzenie i wybierze odpowiednią metodę korygowania.

Aparaty ortodontyczne są chętnie wybierane przez lekarzy i pacjentów ze względu na ich bardzo dużą skuteczność. Cena takich rozwiązań jest zróżnicowana w zależności od stopnia skomplikowania wady oraz aparatu. Wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło aparat ortodontyczny cena wrocław można dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich aparatów we Wrocławiu i ich cen.