Implanty dentystyczne pozwalają na swobodne jedzenie, rozmowę i śmiech

Utrata zębów lub noszenie protezy czy mostka często może wpłynąć na czyjąś pewność siebie.

Brak zębów może wpływać na to, jak się uśmiechasz, a osoby noszące protezy często martwią się o ruch protezy, gdy mówią lub się śmieją. W przypadku implantów dentystycznych lub protez mocowanych na implantach są one utrzymywane na miejscu przez kość szczęki i nie będą się poruszać, dzięki czemu możesz spokojnie spędzać dzień z pełnym uśmiechem, jedząc co chcesz i swobodnie rozmawiając.

Implanty dentystyczne pozwalają na swobodne jedzenie, rozmowę i śmiech

Wiele osób z ubytkami w uzębieniu wybiera implanty zębowe

Implanty dentystyczne są trwałe i łatwe w utrzymaniu, ponieważ wymagają takiej samej pielęgnacji jak ząb naturalny, czyli szczotkowania, nitkowania i płukania płynem do higieny jamy ustnej co najmniej dwa razy dziennie, regularnych przeglądów stomatologicznych i rutynowych wizyt u higienistki. Wiele osób uważa, że ponieważ ich implanty nie są wykonane z materiałów organicznych, nie trzeba ich czyścić, ale nie może to być dalsze od prawdy. Podobnie jak zęby naturalne, implanty dentystyczne nadal mogą być narażone na próchnicę i kamień nazębny, choroby dziąseł i infekcje bez odpowiedniej opieki i higieny.

Sukces implantu dentystycznego będzie zależał od jego pozycji w jamie ustnej oraz ilości kości szczęki, jaką masz na miejscu, aby go podtrzymywać. Czynniki takie jak palenie i higiena jamy ustnej mogą również wpływać na to, czy implant zębowy ostatecznie się powiedzie, czy nie. Ogólnie rzecz biorąc, implanty dentystyczne mają wskaźnik powodzenia wynoszący około 98 procent, co oznacza, że dają przewidywalne wyniki i są odpowiednie dla zdecydowanej większości ludzi, którzy chcą trwałego uzupełnienia ubytków w uzębieniu.

Ponieważ same implanty zębowe są mocno zakotwiczone w kości szczęki, podobnie jak naturalny korzeń, zapewniają stabilność jak zęby naturalne. Korony utrzymywane na miejscu cementem mogą wyglądać lepiej, ponieważ w koronie nie ma widocznego otworu na śrubę. Jednak korony utrzymywane na miejscu za pomocą śruby są łatwiejsze do usunięcia przez dentystę, jeśli musi on dotrzeć do implantu lub tkanki otaczającej implant.