Jak działają tabletki odtłuszczające do ekspresu?

Twarda woda powoduje, że w ekspresie do kawy odkłada się kamień, właściciele ekspresów powinni zadbać o regularne czyszczenie, możemy wykorzystać w tym przypadku odkamieniacze w tabletkach lub w płynie.

Dodatkowo środki tego rodzaju będą także odtłuszczały ekspres, usuwały olej z kawy, jak również inne zanieczyszczenia. Dzięki temu poprawimy smak kawy, usuniemy kamień z istotnych elementów ekspresu, takich jak przykładowo grzałka.

Jak działają tabletki odtłuszczające do ekspresu?

Jakie zanieczyszczenia osadzają się w ekspresie do kawy

Odkładanie się kamienia w ekspresie możemy zredukować wykorzystując odpowiednie filtry, będą znajdowały się w zbiorniku z wodą, oczyszczając ją przed wlaniem do ekspresu. Możemy wykorzystać także zewnętrzny dzbanek filtracyjny, który skutecznie usuwa kamień z wody, dzięki temu będziemy rzadziej czyścili ekspres. W kawie znajdują się oleje, tłuszcze, w niektórych gatunkach kawy zawartość tłuszczu wynosi nawet 10%. Im temperatura podgrzania jest wyższa, tym z kawy wydzielona jest większa liczba tłuszczy, które będą osądzały się następnie w naszym ekspresie. Dlatego raz na pewien czas powinniśmy zadbać o odtłuszczenie oraz odkamienienie ekspresu.

Kamień, który odkłada się w różnych elementach ekspresu, może doprowadzić do spowolnienia przepływu wody, możemy to zauważyć kiedy nalewamy filiżankę kawy, dodatkowo wpłynie także negatywnie na wytrzymałość naszego ekspresu. Czyszczenie przeprowadzamy wlewając do zbiornika wody odkamieniacz w płynie lub też wrzucając tabletkę do odpowiedniej ilości wody. Następnie ekspres do kawy może wykorzystać specjalny program, który przepuści rozcieńczony odkamieniacz przez wszystkie elementy, dokładnie je czyszcząc. Możemy zastosować także specjalne tabletki odtłuszczające, które bardzo skutecznie usuwają osady, oleje oraz tłuszcze. Zwracamy także uwagę na spieniacz, powinien być utrzymany w czystości, ponieważ pozostałości mleka mogłoby przyczynić się do rozwoju bakterii.

Bardzo dużą skutecznością charakteryzują się tabletki odtłuszczające bosch, które możemy wykorzystać nie tylko do czyszczenia ekspresu, ale także żelazka, czajnika elektrycznego oraz wielu innych urządzeń wykorzystujących wodę. Tabletki często oferowane są w opakowaniach zbiorczych, dzięki czemu wystarczają na kilka procesów czyszczenia naszego ekspresu.