Zewnętrzne daszki szklane

Coraz popularniejsze staje się stosowanie szklanych balustrad oraz zadaszeń przed budynkami.

Wykorzystanie hartowanego szkła daje nam pewność, że będą one wytrzymałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu szkło sprawdzi się jako materiał na różne elementy architektoniczne. Hartowanie szkła w wysokiej temperaturze nadaje mu trwałość, dzięki czemu odporne jest na działanie temperatury oraz różnych czynników pogodowych. Szkło bardzo dobrze wygląda w połączeniu z metalem, dlatego często widujemy szklane balustrady z metalowymi poręczami, czy też daszki przed wejściem do budynku, które posiadają wsporniki stalowe.

Zewnętrzne daszki szklane

Zadaszenie ze szkła hartowanego

Wykorzystanie szkła jest bardzo dobrym pomysłem, jeżeli chcemy zadbać o estetykę, wygląd elewacji budynku, dzięki temu nie zakłócamy oryginalnej aranżacji. Dostępne są różne rozmiary zadaszeń, możemy dobrać je w zależności od kształtu budynku, umieścić je przed wejściem, jest to dobry pomysł, aby zadaszyć wjazd dla wózków inwalidzkich, czy też zastosować nad bankomatem. Wewnątrz często stosuje się balustrady szklane w budynkach firmowych, budynkach użyteczności publicznej. Szkło nie ogranicza przestrzeni tak, jak zastosowanie barierek metalowych czy drewnianych, dodatkowo jest łatwe w eksploatacji. Elementy szklane możemy łatwo umyć, nie będą wymagały dodatkowych zabiegów impregnacyjnych czy też malowania.

Balustrady oraz daszki szklane są rozwiązaniem, które pozwala na zwiększenie estetyki budynku, możliwe jest wybranie szyby w różnych kolorach, dodatkowo szkło możemy powlekać także folią, która lepiej będzie chroniła przed słońcem. Coraz częściej szkło stosuje się w przypadku balustrad zewnętrznych, możemy w ten sposób stworzyć zabezpieczenie dla balkonu czy też tarasu. Dostępnych jest bardzo wiele sposobów montażu, mogą być to balustrady czy też daszki samonośne, lub też oparte na różnych systemach, które będą wykorzystywały linki metalowe, co pozytywnie wpływa na wygląd.

Solidne zadaszenie ze szkła hartowanego będzie bardzo dobrze spełniało swoją rolę, chroniło przed deszczem. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które często spotkamy w przypadku biurowców, budynków o nowoczesnej architekturze.