Najpopularniejsze gry na konsole

Obecnie gracze na całym świecie mogą wybierać spośród najnowszych generacji konsol z pewnością dużą popularnością cieszy się PlayStation 5, jest to najnowsza generacja serii konsol która powstała w roku 1994.

Oczywiście w czasie powstawania kolejnych wersji, ewoluowały, dając graczom coraz lepsze wrażenia z gry, w każdej z kolejnych w wersji ulepszano grafikę, instalowano lepsze procesory oraz większe ilości pamięci. Z czasem zaczęto korzystać także z napędu Blu-Ray, pojawiły się szybkie dyski twarde, na które możemy instalować gry, a obecnie także pobierać je z internetu.

Dziś gry komputerowe to głównie gry multiplayer, dzięki czemu możemy grać z osobami z całego świata, istnieje wiele tytułów które pozwalają na świetną rozrywkę. Dobrym przykładem jest gra Battlefield 5, która obecnie jest najnowszą z serii strzelanek odbywających się na frontach wielu różnych wojen, gracze oczekują na najnowszą szóstą odsłonę serii. Z pewnością gra będzie przygotowana na konsolę, także na PlayStation 5 czyli najnowsze konsole od Sony, jej premiera nie jest jeszcze określona.

Battlefield V

Dużym powodzeniem wśród graczy cieszy się seria strzelanek Battlefield, osadzonych na frontach różnych wojen, Ostatnia odsłona gry toczy się w czasie II Wojny Światowej, mamy do dyspozycji wiele map, jak również trybów gry. Dużym powodzeniem oczywiście cieszą się rozgrywki 32 x 32 graczy, Jest to dość dobra zabawa na dużych teatrach wojny. W grze będziemy mieli dostępnych wiele trybów gry wieloosobowe, mogą być te wielkie operację, przełamanie, linia frontu, dominacja z pewnością bardzo ciekawym trybem jest przełamanie, kiedy będziemy zdobywali kolejne punkty wroga. Natomiast gracze po drugiej stronie będą oczywiście broni. W tym przypadku będziemy mieli do dyspozycji duże mapy, na których będziemy prowadzili rozgrywki z dużą ilością graczy. W grze Battlefield 5 będziemy mieli do wykorzystania różne rodzaje broni, samoloty czy też czołgi. Oczywiście będziemy mogli grać różnymi klasami żołnierzy, będzie to szturmowiec, medyk, zwiadowca, żołnierz wsparcia, każdy z nich będzie posługiwał się innym rodzajem broni, będą posiadali inne funkcje w drużynie. Oczywiście gra zasługuje na uwagę ze względu na bardzo realistyczne odwzorowanie strzałów, wybuchów z pewnością przy dobrej karcie graficznej w przypadku PC oraz na konsolach najnowszej generacji jest to gra godna polecenia, w którą grają miliony fanów na całym świecie. Obecnie zapowiedziana jest szósta odsłona gry z serii Battlefield, nie podano jeszcze szczegółów, nie wiadomo na jakim teatrze wojny będziemy walczyć, jest ona bardzo oczekiwana przez fanów serii, po dość nieudanej części piątej, gracze oczekują ciekawej rozgrywki.

Najpopularniejsze gry na konsole

Gran Turismo 6

Z pewnością dużym powodzeniem na PS5 cieszy się Gran Turismo 6, jest to seria znanych gier wyścigowych, seria ukazuje się już od 22 lat. Gracze mogą ścigać się różnymi samochodami na trasach całego świata. Jest to gra pochodząca z japońskiego studia Polyphony Digital, znamy ją już od platformy Playstation 3, obecnie nowe odsłony dostępne są na Playstation 4 oraz PlayStation 5. W tym przypadku gra daje nam bardzo wiele możliwości, możemy wybrać pojedynczy wyścig czy też rozpoczęcie karierę kierowcy. Oczywiście bardzo dobrym pomysłem jest gra przez sieć, będziemy mogli zatem ścigać się z prawdziwymi przeciwnikami, z pewnością będzie to bardzo bardziej ciekawa rozgrywka niż wyścigi z komputerem. W grze możemy wybierać różne modele aut, obecnie jest to ponad 1000 pojazdów, dodatkowo możemy skorzystać z wielu różnych lokalizacji, gra posiada wiele dodatków które możemy ściągać na naszą konsole. Obecnie możemy korzystać z 37 różnych torów, możemy także różnie konfigurować pętlę.

Kompatybilność gier na najnowsze konsole PS5

Z pewnością nadchodzące ps5 gry wniosą nową jakość do świata gier na konsolach, będą charakteryzowały się coraz lepszą grafiką, dzięki możliwości wykorzystania nowoczesnych procesorów, kart graficznych zastosowanych w najnowszych konsolach. Oczywiście w przypadku najnowszych konsol gry kompatybilne są wstecz. Dlatego też na najnowszych konsolach będziemy mogli grać w gry które dedykowane były na poprzednie wersje urządzeń. Pojawiają się także różnego rodzaju dodatki, które pozwolą na dostosowanie gier do nowych realiów. Duży dysk w nowej konsoli pozwala na ściąganie różnego rodzaju łatek czy też rozszerzeń do gier co pozwoli na pełne zaangażowanie się w daną rozgrywkę.