Praca Włoszczowa – gdzie szukać ofert pracy?

Włoszczowa jest jednym z miast województwa świętokrzyskiego. Ta leżąca na zachód od Kielc siedziba władz powiatowych i gminnych stwarza różnorodne możliwości rozwoju zawodowego.

Kto bez trudu odnajdzie się na lokalnym rynku zatrudnienia, a kto powinien liczyć się z trudnościami w rekrutacji i małą liczbą ofert pracy we Włoszczowie?

Włoszczowa – jakich specjalistów potrzebuje rynek pracy?

Czy tutejszy rynek pracy jest elastyczny i daje szerokie szanse rozwoju zawodowego? Odpowiedź warto zacząć od analizy poziomu bezrobocia. To jeden z najważniejszych wskaźników kondycji rynku pracy. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego na koniec maja 2021 r. w PUP Włoszczowa zarejestrowanych było 1,4 tys. bezrobotnych mieszkańców powiatu. Stopa bezrobocia wynosiła 6,8%. Była tym samym nieco wyższa niż poziom krajowy (6,1%) i znacznie niższa niż średnia dla województwa świętokrzyskiego (8,2%).

Powiat włoszczowski, jeśli chodzi o kwestie zapotrzebowania na rynku pracy i bezrobocia, wypada więc całkiem nieźle na tle województwa. W jakich branżach najłatwiej o pracę? Włoszczowa i okolice to dobry region na szukanie zatrudnienia dla osób z wykształceniem zawodowym, branżowym i technicznym. Zgodnie z Barometrem zawodów 2021 potrzebni są m.in. betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych oraz inni pracownicy budowlani, kierowcy z uprawnieniami na ciężarówki i ciągniki siodłowe, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, robotnicy, rzemieślnicy wykształceni w różnych zawodach. We Włoszczowie oferty pracy powinni znaleźć też absolwenci wyższych studiów: samodzielni księgowi, lekarze, agenci ubezpieczeniowi czy osoby po kursach zawodowych, jak pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, pracownicy ochrony fizycznej.

Lista jest bardzo różnorodna. W mieście działa ponad 1100 podmiotów gospodarki narodowej (wg GUS, stan REGON na koniec maja 2021 r.). Wśród nich są 4 duże zakłady pracy, generujące między 250 a 999 miejsc zatrudnienia oraz 13 średniej wielkości (50-249 miejsc pracy). Najbardziej rozwinięte branże to handel, usługi budowlane. Sektor przemysłowy reprezentowany jest głównie przez przetwórstwo spożywcze, przemysł drzewny, elektryczny i budowlany.

Oferty pracy Włoszczowa – gdzie je znaleźć?

Niezależnie od tego, czy szukasz ogłoszeń lokalnych, takich jak praca Włoszczowa, interesuje Cię konkretne stanowisko albo wyłącznie tryb home office – zarejestruj się na portalu pracy. Obecnie zdecydowana większość pracodawców rekrutuje przez internet. Coraz rzadziej spotyka się oferty pracy w prasie czy wywieszone na słupach ogłoszeniowych.

Zawsze warto szukać zatrudnienia wielotorowo, zgłosić się do urzędu pracy we Włoszczowie, popytać znajomych, czy nie słyszeli o ofertach itd., ale przede wszystkim działaj online. Założenie konta na portalu pracy, takim jak praca.pl, da Ci zupełnie darmowy dostęp do tysięcy ogłoszeń oraz wielu ciekawych narzędzi ułatwiających szukanie pracy.

Korzystając z praca.pl, poprzez darmowe konto kandydata możesz korzystać z m.in. z kreatora CV, job alertu czy skrzynki, z której wyślesz swoją aplikację bezpośrednio do pracodawcy. Strona jest bardzo prosta w obsłudze i zdecydowanie ułatwia poszukiwanie zatrudnienia.