Oferty pracy Aleksandrów Kujawski – gdzie ich szukać w internecie?

Aleksandrów Kujawski jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i oświatowym, a także siedzibą władz powiatu aleksandrowskiego. Miasto rozwija się w sąsiedztwie znanej w Polsce i zagranicą miejscowości uzdrowiskowej – Ciechocinka. Kuracjusze odwiedzający tamtejsze sanatoria często korzystają z rozbudowanego zaplecza hotelowo-gastronomicznego Aleksandrowa Kujawskiego.

Praca w Aleksandrowie Kujawskim czeka jednak nie tylko w zakwaterowaniu, lokalach gastronomicznych czy usługach związanych z obsługą przyjezdnych. Sporo miejsc zatrudnienia generują także handel, budownictwo oraz przemysł (w mieście działają na przykład producenci wyrobów z wikliny, cukierniczych, mleka, odzieży ochronnej, tworzyw sztucznych, wyrobów hutniczych, mebli, materiałów budowlanych, przenośników taśmowych czy styropianu). 

Różnorodność prowadzonych biznesów ma wpływ na kształt lokalnego rynku pracy. Do kogo najczęściej kierowane są oferty typu praca Aleksandrów Kujawski

Aleksandrów Kujawski – zapotrzebowanie na rynku pracy

Ważną wskazówką w zakresie zapotrzebowania rynku pracy jest Barometr zawodów, badanie wykonywane rokrocznie z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we wszystkich powiatach i województwach, a także w skali ogólnopolskiej. W badaniu brane są pod uwagę dane z urzędów pracy i Głównego Urzędu Statystycznego. W efekcie prognozowane są zawody deficytowe w danym roku – czyli takie, których przedstawiciele mogą spodziewać się wielu ofert zatrudnienia, a także zawody nadwyżkowe oraz pozostające w równowadze kandydatów poszukujących pracy i propozycji zatrudnienia. 

Jak zatem wygląda sytuacja na rynku pracy w powiecie aleksandrowskim? W 2021 r. wskazano w nim aż 29 grup profesji deficytowych. Zbyt mało jest chętnych do pracy:

  • w branży IT – analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych, 
  • w branży budowlanej – cieśli i stolarzy, dekarzy i blacharzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy, operatorów oraz mechaników sprzętu do robót ziemnych, 
  • w motoryzacji i pozostałej produkcji przemysłowej – elektryków, elektromechaników i elektromonterów, kierowników ds. produkcji, masarzy i przetwórców ryb, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, robotników obróbki drewna i stolarzy, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, pracowników przetwórstwa spożywczego, projektantów wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, spawaczy, 
  • w usługach opiekuńczo-medycznych i pomocy społecznej – fizjoterapeutów i masażystów, lekarzy, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej, 
  • w gastronomii – barmanów i kelnerów, szefów kuchni, 
  • w transporcie i magazynowaniu – kierowców ciężarówek, magazynierów, 
  • w oświacie – nauczycieli przedmiotów zawodowych, nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
  • w finansach – samodzielnych księgowych, 
  • w HR – specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, 
  • pracowników służb mundurowych. 

W powiecie aleksandrowskim zdecydowana większość profesji znajduje się w równowadze chętnych do pracy i zgłaszanego przez firmy zapotrzebowania na kadrę. Wskazano tu jednak także kilka zawodów nadwyżkowych. Trudności ze znalezieniem posady w 2021 r. mogą mieć:

  • ekonomiści, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, ogrodnicy i sadownicy, pedagodzy, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, prawnicy, rolnicy i hodowcy, specjaliści ds. finansowych.

Praca: Aleksandrów Kujawski – gdzie szukać pracy?

Współcześnie większość rekrutacji prowadzona jest w całości lub częściowo online. Dlatego ofert powinniśmy szukać przede wszystkim w internecie. Oczywiście możemy wpisać w wyszukiwarkę wyrażenie typu: ogłoszenia – praca – Aleksandrów Kujawski i po kolei sprawdzać wyniki. O wiele lepszą metodą jest jednak skorzystanie z profesjonalnego portalu pracy, w którym propozycje zatrudnienia są wyświetlane w jednym miejscu, począwszy od najnowszych. Co więcej, dobra platforma rekrutacyjna – taka jak na przykład praca.pl – pozwala na filtrowanie ogłoszeń, np. pod względem lokalizacji, obszaru zawodowego, stanowiska, tego, czy ma być to praca zdalna itp. Dzięki temu szybko dotrzemy do tych ogłoszeń, które rzeczywiście nas interesują.