Co wybrać na nasze podłogi?

Przed ułożeniem parkietu czy też paneli na naszej podłodze należy ją odpowiednio przygotować.

Z pewnością należy usnąć wszystkie nierówności, a na podłożu wyłożyć odpowiednią piankę. Ma ona za zadanie tłumić odgłosy drewna pod obciążeniem. Miękka, wyściełana pianka, która jest układana pod podłogami, nie jest jedyną stosowaną warstwą podkładu. Jeśli więc problemem jest ograniczenie hałasu, lepszym wyborem może być parkiet warstwowy. Kilka warstw pośrednich, które są czasami układane bezpośrednio między podkładem a podłogą z drewna, obejmuje różne materiały może być to pianka ale także filc, które bardzo dobrze spełnia rolę izolatora. Papier lub filc to dwa materiały, które są często układane pomiędzy drewnianą podłogą a podkładem. Materiały te pomagają zminimalizować skrzypienie, które może wystąpić między spodem desek podłogowych a górną częścią podkładu. Jednak filc nie pochłania dźwięku dlatego też stosuje się także inne materiały. Czasem także można spotkać materiały takie jak te które służą do wyciszania wnętrz samochodów. Oczywiście jeżeli zależy nam na maksymalnym wyciszeniu będziemy mogli po protu zastosować wykładzinę. Wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu ma być użytkowana i jak intensywnie. Od tego zależy mocowanie do posadzki.

W pomieszczeniach małych, gdzie kształt posadzki uzyskujemy z jednej rolki- wykładziny nie trzeba kleić, a układamy ją swobodnie.

Ma to jednak swoją wadę, ponieważ poprzez przemieszczanie się dość łatwo naciąga się, a także wyciera. To niestety przyśpiesza jej zużycie. Jeżeli chodzi o pomieszczenia użytkowane rzadko to wykładzinę podklejamy taśmą dwustronną. Pomieszczenia o dużej powierzchni są już nieco bardziej skomplikowane. W nich wykładzinę przyklejamy na klej. Jednak jeżeli zależy nam na elegancji będziemy wykorzystywać drewno jako materiał na naszą podłogę. Warte uwagi są podłogi drewniane Kahrs – Greenfloor, można zakupić wiele kolorów i odcieni dzięki czemu z pewnością wybierzemy coś odpowiedniego do naszego domu.