Potrzebujesz pomocy z organicznym ogrodem? Wypróbuj te wskazówki!

Nie musisz być profesjonalnym, doświadczonym ogrodnikiem, aby mieć świetnie wyglądający ogród.

Czytając i korzystając z poniższych wskazówek, możesz oszukać każdego, kto uwierzy, że masz zielonego kciuka! Rośliny wymagają uwagi i troski, ale odrobina miłości i wysiłku może naprawdę wpłynąć na zdrowie Twojego ogrodu.Zaplanuj swoje ogrodnictwo zgodnie z pogodą. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym ziemia zamarza zimą, nie sadź niczego przed spodziewanym mrozem. Jeśli mieszkasz w cieplejszym miejscu, zrób sobie przerwę w najcieplejszych miesiącach lata, aby uniknąć marnowania zbyt dużej ilości wody.Świetną wskazówką dotyczącą posiadania fantastycznego ogrodu jest bycie realistą. Błyszczące opakowania nasion są bardzo atrakcyjne podczas zakupów, jednak wiele z nich rośnie tylko w określonym klimacie. Bądź realistą w stosunku do tego, co rośnie w okolicy i nie sadź przedmiotów, które nie rosną dobrze. To tak rozczarowujące, że sadzi się ogród i nie ma z niego prawie żadnych owoców i warzyw.Dobrym pomysłem w ogrodnictwie jest rejestrowanie postępów. Jeśli jest to forma dziennika, czy też fotograficzna forma utrwalania postępów ogrodu jest pomocna na kolejne lata. Rejestrowanie, które rodzaje roślin działają dobrze, które nie działały lub jakie rodzaje gleby mogą pomóc w tworzeniu przyszłych ogrodów bez żadnych prób i błędów z poprzednich lat.Spójrz na obszar sadzenia przed zakupem krzewów róż. Niektóre odmiany róż mogą być wybredne w rodzaju gleby lub środowiska do sadzenia, którego potrzebują. Z drugiej strony istnieją inne odmiany, które są wystarczająco obfite, aby tolerować różne warunki. Potrzebujesz pomocy z organicznym ogrodem? Wypróbuj te wskazówki!

Tak więc, kiedy wiesz, w jakim środowisku będą żyć twoje róże, możesz wybrać najbardziej odpowiednią odmianę.Upewnij się, że chronisz swoje delikatne krzewy przed żywiołami.

Dla tych delikatnych krzewów zimna pogoda jest bardzo ciężka, a krzewy doniczkowe powinny być osłonięte i chronione. Spróbuj związać wszystkie szczyty i przykryj je prześcieradłem, dużym kawałkiem materiału lub kocem. Jest to lepsze niż użycie plastiku do owijania rośliny, ponieważ więcej powietrza może krążyć.Pomocnym sposobem na pozbycie się kilku ślimaków w ogrodzie jest postawienie pojemnika z piwem. Po prostu weź mały plastikowy kubek lub pojemnik (plastikowa miska na margarynę działa świetnie) i włóż go do grządek ogrodowych w pobliżu obszaru, w którym pojawiają się ślimaki. Upewnij się, że brzeg naczynia jest równy do ziemi, a następnie napełnij je piwem. Piwo przyciąga ślimaki do naczynia, w którym się utopią. Co kilka dni będziesz musiał pozbyć się ślimaków i zresetować „pułapkę” piwa, ale twoje ślimaki znikną.Świeża mięta jest wspaniałym dodatkiem do ogrodu ziołowego, ale może szybko zająć całe podwórko. Możesz kontrolować wzrost liści mięty, uprawiając je w dużym pojemniku, a nie w swoim ogrodzie. Możesz nawet posadzić pojemnik w ziemi. W ten sposób korzenie nie będą mogły wydostać się z pojemnika, a roślina nie zawładnie Twoim ogrodem.Odstrasz owady żywiące się liśćmi papryką chili. Jeśli liście Twoich roślin niszczą wygłodniałe owady, dodaj jedną łyżkę czerwonej papryczki chili lub ostrej musztardy do jednej litry wody w sprayu. Spryskaj liście równomiernie, upewniając się, że również spód liści. Jeden smak tego pikantnego sprayu wyśle ​​na ich drogę robaki.Wskazówki zawarte w tym artykule są świetnym źródłem ulepszeń w swoim ogrodzie. Nawet jeśli jesteś nowy w ogrodnictwie lub starym profesjonalistą, te wskazówki od doświadczonych ogrodników przekonają Cię, że stworzenie ładnego ogrodu jest w Twoim zasięgu! Wypróbuj te wskazówki.