Dowiedz się, jak poradzić sobie z bólem pleców

Szacuje się, że od 70 do 85 wszystkich dorosłych mężczyzn i kobiet będzie odczuwać ból pleców w pewnym momencie swojego życia.

Ból pleców może być spowodowany schorzeniami, urazami, a nawet nieprawidłową postawą. Ten zestaw porad i wskazówek pomoże Ci skuteczniej radzić sobie z bólem pleców.Aby uzyskać natychmiastową, trwałą ulgę w bólu w przypadku poważnych urazów pleców, musisz uzyskać receptę od lekarza. Niestety, dostępne bez recepty środki przeciwbólowe nie są przeznaczone do leczenia przewlekłego bólu pleców spowodowanego poważnymi urazami, takimi jak pęknięte dyski. Jeśli nie możesz natychmiast skontaktować się z kręgarzem, poproś swojego lekarza o wypisanie recepty na oksykodon lub morfinę.Zawsze poświęć trochę czasu na rozciąganie, niezależnie od tego, czy napotkasz forsowną aktywność. Jeśli się rozciągasz, bardziej przygotowujesz plecy na nadchodzący dzień, bez którego możesz pozwolić sobie na ból, a nawet kontuzje. Nawet jeśli nie planujesz stresującego dnia, chcesz się upewnić, że rozciągasz się wystarczająco, aby rozluźnić te mięśnie pleców, które są tak często używane.Upewnij się, że ćwiczysz wystarczająco dużo. Ćwiczenia są niezbędne do utrzymania silnych i zdrowych mięśni pleców oraz mięśni brzucha. Jeśli twoje mięśnie są zbyt słabe, znacznie bardziej obciążasz kości. Silniejsze mięśnie pomagają znieść część stresu i uratować kości.Upewnij się, że nie schylasz się, gdy stoisz lub siedzisz, aby uniknąć bólu pleców. Jeśli stoisz, miej wagę na nogach. Korzystanie z krzesła zaprojektowanego tak, abyś siedział we właściwej pozycji, może również zdziałać cuda w zapobieganiu problemom z plecami.Staraj się nie garbić podczas wykonywania prac domowych. Dowiedz się, jak poradzić sobie z bólem pleców

Jeśli ciągle pochylasz się do przodu podczas przesuwania odkurzacza w przód iw tył, możesz nadwyrężyć mięśnie pleców, powodując ich ból.

Stań pionowo w dobrej postawie, używając nóg zamiast pleców.Niektórzy ludzie muszą pracować i stać przez długie godziny na raz. Jeśli musisz to zrobić, postaraj się stanąć prosto i prosto. Spróbuj od czasu do czasu pozwolić swoim nogom odpocząć, jeśli to możliwe, na przykład na stołku lub ławce, jeśli możesz to zrobić.Ból pleców? Być masowany. Masaż pleców złagodzi ból napiętych mięśni pleców i pomoże złagodzić stres związany z bólem pleców. 30-minutowy masaż wykonywany przez profesjonalistę lub członka rodziny może przynieść długotrwałą ulgę w bólu mięśni pleców.Starzenie się powoduje zwiększone ryzyko i nieuchronność bólu pleców. Dlatego, ponieważ wiek jest nieunikniony, powinno być jasne, że należy podjąć wszelkie inne środki ostrożności, aby zachować zdrowie pleców i uniknąć bólu pleców. Chociaż wiek zawsze będzie w grze, podobnie jak wszystkie inne rzeczy, które robisz, aby sobie pomóc.Aby zapobiec bólom pleców i kontuzjom, należy zmierzyć się z podnoszonym przedmiotem, zgiąć kolana, podciągnąć mięśnie brzucha i unikać szarpania lub skręcania. Jeśli szarpiesz, skręcasz lub zginasz się w talii, jest bardzo prawdopodobne, że doznasz kontuzji lub pogorszysz istniejący ból pleców.Niezależnie od tego, czy cierpisz na ból pleców spowodowany kontuzją sportową, wypadkiem przy pracy, czy wcześniejszym schorzeniem, postępuj zgodnie z poradami zawartymi w tym artykule, aby kontrolować poziom bólu. Miejmy nadzieję, że uzyskasz wgląd w opcje leczenia i alternatywy dla osiągnięcia długoterminowej ulgi w bólu i cierpieniu.