Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej

Dla wielu kobiet myśl o depilacji kojarzy się z codziennym goleniem, lub bólem odczuwanym podczas woskowania czy stosowania pasty cukrowej.

Wiele takich metod depilacji jest również nieskuteczna, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z oferty salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. W takich miejscach specjaliści dobierają odpowiednie zabiegi dostosowane do potrzeb klientki. Laser działa na melaninę, czyli ciemny barwnik włosa, a odbija się od jasnych powierzchni, czyli skóry. Z tego powodu osoby o ciemniejszej karnacji lub o jasnych i siwych włosach nie kwalifikują się do większości form depilacji laserowej. Po kilku zabiegach depilacja laserowa może spowodować trwałą redukcję nadmiernego owłosienia na ciele. Ponadto odrastające włosy mogą mieć jaśniejszy kolor lub delikatniejszą strukturę. Pod względem bólu proces depilacji laserowej porównuje się do lekkiego pieczenia, ale można go zaklasyfikować jako zabieg bezbolesny. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących depilacji laserowej.

Najczęstszym błędnym przekonaniem jest to, że depilacja laserowa daje trwałe rezultaty. Depilacja laserowa może całkowicie wyeliminować owłosienie, ale dopiero po kilku zabiegach, które należy stosować w określonych odstępach czasu. Ponadto lasery działają tylko na włosy, które są w fazie aktywnej wzrostu, ale mieszek włosowy będzie wytwarzał więcej niż jeden włos na raz. Może minąć kilka miesięcy, zanim włosy, które wciąż rosną w mieszku włosowym, będą gotowe do kolejnych zabiegów laserowych. Dlatego depilacja laserowa aby była jak najbardziej skuteczna, powinna być wykonywana w wielu seriach zabiegów na przestrzeni kilku miesięcy, a nawet roku. Na stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/ możesz umówić się na zabieg depilacji laserowej w Warszawie. Depilacja laserowa jest również droga, a większość pacjentów będzie potrzebować około czterech zabiegów, aby osiągnąć długotrwałe rezultaty. Nie znaczy to jednak, że stracimy na zawsze całe zbędne owłosienie, ponieważ niektóre włoski i tak w końcu odrosną.