Jak dobrać drzwi do naszych wnętrz?

Wybór drzwi wewnętrznych do naszego domu będzie miał duży wpływ na wygląd, dlatego warto zwrócić uwagę na styl oraz kolorystykę.

Naturalnie drzwi powinny pasować do otworów, powinniśmy zmierzyć otwory drzwiowe, dobrać odpowiednią wysokość oraz szerokość. W przypadku nowego budownictwa będą to wymiary standardowe, możemy wówczas wstawić drzwi bez potrzeby docinania. W przypadku starszych budynków możemy powiększyć nieco otwór drzwiowy, podwyższyć tak aby nie zachodziła konieczność podcinania drzwi. Warto także nieco poszerzyć otwór, zastosować drzwi nieco szersze co będzie wygodniejsze w użytkowaniu.

Jak dobrać drzwi do naszych wnętrz?

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe?

Duży wpływ na wygląd drzwi mogą mieć zawiasy, obecnie wiele firm oferuje drzwi bezprzylgowe gdzie zawiasy są schowane, krawędz drzwi po zamknięciu licuje się z ościeżnicą. W ten sposób uzyskujemy ciekawszy efekt, drzwi wyglądają bardziej okazale, bardzo dobrze sprawdzi się to w przypadku wnętrz nowoczesnych, industrialnych. Z pewnością są te drzwi przeznaczone dla wnętrz o stylu skandynawskim. Możemy dobrać drzwi w różnych kolorach, często będą to kolory drewnopodobne, dostępnych jest obecnie wiele drzwi z litego drewna bardzo wysokiej jakości. Dodatkowo możemy wybrać także różne rodzaje okleiny, które bardzo dobrze imitują drewno, warto przy tym zwrócić uwagę na to aby była to okleina gruba, odpowiedniej jakości, która nie przetrze się po kilku latach użytkowania.

Dostępne są różne modele drzwi, pełne jak również posiadające szyby, często są to szyby prostokątne, Możemy wybierać różne style, które będą najlepiej pasowały do naszego wnętrza. Drzwi wewnętrzne możemy dobrać do drzwi zewnętrznych, pod względem kolorystycznym, dopasować także do kolorystyki naszych okien. Wówczas cała stolarka będzie robiła dobre wrażenie. Powinniśmy także dobrać odpowiednie klamki, mogą być to klamki w różnych kolorach, najczęściej będziemy wybierali złote, srebrne lub też stalowe. Ich kształt może się różnić, wybierzemy różne modele, które będą pasowały do ogólnej charakterystyki naszych wnętrz.

Jeżeli chcemy bliżej zapoznać się z drzwiami bezprzylgowymi, dowiedzieć się jakie są zalety stosowania tych modeli możemy wejść na stronę https://www.infobaza-24.pl/dom-i-ogrod/przylgowe-czy-bezprzylgowe-zobacz-jakie-rozwiazania-proponuje-producent-drzwi-dre/. Drzwi bezprzylgowe to dobry pomysł jeżeli chcemy uzyskać bardziej jednolitą powierzchnię, pozbyć się zawiasów, które nie zawsze wpływają pozytywnie na wygląd naszych drzwi wewnętrznych.