Co wyróżnia komornika, na tle firm windykacyjnych?

Co tak naprawdę wyróżnika komornika, w odniesieniu do firm windykacyjnych, które przecież zazwyczaj mają bardzo podobne zadanie? Oczywiście różnica jest tutaj bardzo duża, a przede wszystkim trzeba uwzględnić to, iż komornik jest funkcjonariuszem publicznym, jaki posiada wszelkie niezbędne uprawnienia i kompetencje, to tego by działać na rzecz odzyskiwania należności.

Pewnie, że jest to ujęte w dużym skrócie ale nie ma co kancelarii komorniczych, porównywać do firm windykacyjnych, w tym ostatnim przypadku nie mają przecież one jakichkolwiek narzędzi prawnych, do tego by działać na rzecz wierzyciela. Podobnie wygląda kwestia, egzekwowania należności z majątku, to może zrobić jedynie komornik po wszczęciu egzekucji komorniczej i posiadaniu tytułu wykonawczego. Dlatego niech nie zaskakuje nas sytuacja, w jakiej jedynie komornik jest kimś, do kogo najzwyczajniej w świecie należy się nie tylko udać czy zgłosić, ale też powierzyć możliwość odzyskania należności. Zajmie się on nie tylko znalezieniem dłużnika, ale też przeznaczenia pod licytację majątku, który może zostać sprzedany na pokrycie przez niego poszczególnych zobowiązań które posiada. Ważną kwestią jest ta, jaka powinna nas uświadomić jedno, iż nie ponosimy żadnych kosztów, chyba że te związane z osiągnięciem umorzenia, bez przedstawienia mu faktycznej podstawy zawarcia takiej umowy.

Co wyróżnia komornika, na tle firm windykacyjnych?

Dlaczego firmy windykacyjne, są mniej skuteczne od komornika?

W dalszym ciągu zastanawiasz się nad tym, dlaczego wspomniane i przecież tak często promowane firmy windykacyjne, są mniej skuteczne od komornika? Bowiem jak wspomniano oraz powiedziano powyżej, mają oni mocno ograniczone możliwości działania, a jedynie mogą podjąć próby negocjacji z potencjalnym dłużnikiem, doprowadzając do ewentualnej ugody. Komornik przechodzi od razu do działania, co zostało na swój sposób opisane i przedstawione pod adresem internetowym Praga – komornik zielińska, gdzie przyjdzie nam dodatkowo poznać ofertę renomowanej, uznanej, skutecznej oraz przede wszystkim  profesjonalnej kancelarii komorniczej.