Sekrety pielęgnacji włosów: najlepsze wskazówki dotyczące luksusowych loków

Wszyscy staramy się mieć jak najlepiej wyglądające włosy, które sprawiają, że wyglądamy tak ładnie, ale musisz uważać, czy zbytnio się nimi stylizujesz.

Równoważenie zdrowia włosów i atrakcyjnego stylu wymaga wiedzy i umiejętności. Poniższy artykuł przedstawia kilka świetnych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, których możesz użyć, aby uzyskać włosy, o których zawsze marzyłeś.Kiedy używasz produktów do włosów, upewnij się, że nakładasz je bezpośrednio na włosy, a nie na skórę głowy. Jest to ważne, ponieważ dodawanie produktów do włosów na skórę głowy może zatykać pory głowy, co może prowadzić do uszkodzenia włosów i/lub utraty włosów.Wybierz szampon, odżywkę i inne produkty w zależności od rodzaju włosów i potrzeb. Na przykład włosy farbowane mają ochronę przed promieniowaniem UV i dodatkowe środki nawilżające. Włosy przetłuszczające się wymagają lekkiej, nie osadzającej się odżywki. Jeśli nie jesteś pewna swojego rodzaju włosów, poproś kosmetologa o poradę w wyborze najlepszych produktów do pielęgnacji Twoich włosów.Staraj się unikać chemikaliów w produktach do pielęgnacji włosów, aby uzyskać zdrowsze rezultaty. Wiele produktów składa się z wielu obietnic, ale to do Ciebie należy przeczytanie składników i ustalenie, czy te obietnice są sztuczkami, czy nie. Im bardziej podstawowe i naturalne są składniki, tym lepsze będą twoje wyniki.Myjąc włosy warto zacząć od spłukania ich wodą, aby usunąć większość zanieczyszczeń. Następnie delikatnie wmasuj szampon w skórę głowy i we włosy. Nie spiesz się i upewnij się, że wszystkie włosy są pokryte szamponem. Spłucz, aż zniknie cały szampon.Kup odpowiedni szampon i odżywkę. Kupuj tylko taki szampon i odżywkę, który jest odpowiedni dla Twojego rodzaju włosów. Sekrety pielęgnacji włosów: najlepsze wskazówki dotyczące luksusowych loków

To niekoniecznie najdroższa marka! Nie myj jej też zbyt często, bo pozbędziesz się naturalnych olejków z włosów.

Dobrą zasadą jest to, że co drugi dzień w przypadku włosów przetłuszczających się lub normalnych, a dwa razy w tygodniu w przypadku włosów suchych.Ważne jest, aby używać dobrej odżywki, aby włosy były mocniejsze i łatwo pozbyły się kołtunów. Nałóż odżywkę po wypłukaniu szamponu z włosów. Upewnij się, że twoje włosy są całkowicie zakryte i odczekaj kilka minut, aż odżywka zmoczy włosy.Używaj przyborów do stylizacji na gorąco, takich jak lokówki lub prostownice, na najniższym efektywnym ustawieniu temperatury. Rozgrzany metal może spowodować poważne uszkodzenie włosów, zwłaszcza jeśli masz kręcone lub suche włosy. Użyj odżywek, aby zablokować wilgoć i wzmocnić włosy przed użyciem tego rodzaju narzędzi do stylizacji.Jeśli lubisz pływać w basenach wiosną i latem, poświęć trochę czasu na ochronę włosów przed uderzeniem w wodę. Namocz włosy w zwykłej wodzie, aby zniechęcić do wchłaniania chlorowanej wody, lub załóż czepek kąpielowy, aby uniknąć wysuszenia delikatnych włosów. Twoje włosy Ci za to podziękują.Podczas mycia szamponem zwracaj szczególną uwagę, aby uniknąć usuwania wszystkich dobroczynnych naturalnych olejków ze skóry głowy. Jeśli twoje włosy są bardzo przetłuszczające się, oprzyj się pokusie użycia szamponów przeciwtłuszczowych, aby usunąć zbyt dużo oleju, ponieważ może to spowodować, że wróci on z nawiązką. Zamiast tego użyj najdelikatniejszego szamponu, na jaki możesz sobie pozwolić. Niektórzy po prostu używają odżywki raz lub dwa razy w tygodniu.Uprawianie i utrzymywanie zdrowych włosów może być trudne, ponieważ Twoje loki muszą dużo wytrzymać podczas typowego dnia pracy. Wszystkie te produkty i narzędzia, z których regularnie korzystamy, po pewnym czasie mogą go obciążyć. Przy odrobinie szczęścia ten artykuł pomoże Ci jednocześnie zrównoważyć kontrolę, kondycję i styl.