Motus – depilacja laserowa, również dla blondynek

Jeszcze do niedawna o depilacji laserowej mogły tylko pomarzyć blondynki. A przecież nawet jasne włosy, znajdujące się w nieodpowiednim miejscu, mogą przeszkadzać. Z myślą o blondynkach i innych kobietach mających jasne owłosienie na twarzy, nogach czy w okolicach bikini opracowano nowoczesne lasery do depilacji, takie jak Motus.

Dlaczego depilacja laserowa jasnych włosów jest trudna?

Przyczyną trudności w usuwaniu jasnych i cienkich włosków przez zwykłe lasery do depilacji jest bardzo niska zawartość melaniny, czyli pigmentu odpowiedzialnego za barwę skóry, włosów oraz tęczówki. Większość laserów najlepiej reaguje na grube i ciemne włoski, które posiadają wysokie stężenie melaniny, pochłaniającej całą energię wiązki laserowej. Cebulka włosa zostaje trwale uszkodzona i po pewnym czasie samoistnie wypada, nigdy już nie odrastając. W przypadku cienkich i jasnych włosków depilacja laserowa bywa nieskuteczna, ponieważ energia świetlna zostaje natychmiastowo odbita, rozproszona lub absorbowana przez skórę, czego efektem mogą być bolesne oparzenia.

Na szczęście ekspertom medycyny estetycznej udało się opracować nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej, które umożliwiają usuwanie nie tylko ciemnych, ale też jasnych włosów. Lasery te są niezwykle czułe, dlatego można nimi wykonywać zabiegi nawet na skórze opalonej i o ciemnej karnacji. Takim urządzeniem jest aleksandrytowy laser do depilacji Motus dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie włoskiej firmy Deka jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają jasne i bardzo jasne owłosienie, w tym blond i siwe.

Jak laser do depilacji Motus działa na jasne włosy?

Motus to laser aleksandrytowy, emitujący fale o długości 755 nm, które posiadają bardzo wysoką absorpcję w melaninie. Jest urządzeniem do depilacji laserowej, które najszybciej spośród wykorzystywanych na rynku urządzeń do trwałego usuwania owłosienia, wychwytuje chromofor melaniny. Zlokalizowanie melaniny w skórze następuje o 25% szybciej niż w przypadku innych laserów. Dzięki temu Motus umożliwia skuteczne laserowe usuwanie owłosienia ciemnego, a także doskonale radzi sobie w trwałej depilacji cienkich oraz bardzo jasnych włosów, w których melanina występuje w minimalnych stężeniach. Dzięki szybkiemu impulsowi oraz szafirowej 20 mm głowicy, która schładza skórę do temperatury 15°C, usuwanie owłosienia laserem jest bezpieczne, komfortowe i skuteczne. Pozwala trwale usunąć niechciane włoski z nawet najwrażliwszych obszarów ciała.

W czasie laserowej depilacji zachodzi tzw. selektywna fototermoliza, polegająca na destrukcji termicznej tkanek przy pomocy ciepła, które wytworzone zostaje na wskutek przyjęcia energii świetlnej przez melaninę. Warto wiedzieć, że jedynie włosy będące w fazie anagenu (aktywnego wzrostu) mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu. Czas trwania tej fazy jest kwestią indywidualną i zależy m.in. od obszaru skóry, wieku, płci czy gospodarki hormonalnej.

Dzięki poddaniu się pełnej serii zabiegów epilacji laserowej Motus niechciane owłosienie znika niemal na zawsze. Zniszczona termicznie macierz włosa wraz z cebulką odpowiedzialną za jego wzrost nie jest w stanie się zregenerować, a zatem – włos nie ma możliwości ponownego wzrostu. Skuteczność zabiegu depilacji laserowej Motus wynosi około 95%. Czasami mogą pojawić się włosy, ale są one znacznie słabsze. W takich przypadkach wykonuje się zabieg przypominający.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.