Jak wykonać izolację budynku?

Ocieplenie budynku jest bardzo istotne ponieważ ciepło z wewnątrz będzie chciało przedostać się przez ściany budynku, dlatego też powinniśmy zadbać o o odpowiednią izolację.

Warto zwrócić także uwagę iż w lecie ciepło będzie chciało docierać do wnętrza budynku, który będziemy chcieli schłodzić. Dlatego też powinniśmy zastosować odpowiednio warstwę izolacyjną, w przypadku elewacji najbardziej popularny jest styropian, ze względu na swoje właściwości świetnie nadaje się do izolowania dużych powierzchni czyli przykładowo elewacji naszych budynków.

Jak wykonać izolację budynku?

Jak izolować elewacje przy pomocy styropianu?

Oczywiście izolacja ścian zewnętrznych jest skuteczna kiedy dobierzemy odpowiednią grubość styropianu, może być to 10, 15 czy też 20 cm. Oczywiście musimy liczyć się z wydatkiem związanym z położeniem styropianu jednak w długim okresie czasu z pewnością izolacja zwróci się w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie. Panele izolacyjne nakładamy na ścianę, powinna być ona poprzednio odpowiednio przygotowana nie powinniśmy zostawiać żadnych pozostałości po cemencie, należy wyrównać całą ścianę ponieważ będziemy przyklejali do niej płyty styropianowe.

Aby klej dobrze się trzymał powinniśmy zagruntować ściany, wówczas będziemy mogli liczyć na dobre mocowanie, dodatkowo także stosuje się kołki które mają za zadanie wzmocnić konstrukcje izolacyjną. Następnie na styropian nakładamy specjalną siatkę która będzie podstawą do tynkowania. Może być przymocowana także za pomocą kleju następnie warto nałożyć kolejną warstwę gruntu który przygotuje jednolitą powierzchnię pod tynk.

Styropian bardzo dobrze sprawdzi się także jako materiał izolacyjny podłogowy, występuje w wielu rozmiarach, zatem możemy dostosować go do potrzeb, z pewnością styropian podłogowy to świetny pomysł, który nie będzie miał znaczącego wpływu na koszt ocieplenia domu. Będziemy stosowali go pod wylewkę betonową , w tym przypadku możemy zastosować styropian o grubości 3 cm czy też 5 cm z pewnością bardzo dobrze sprawdzi się także pod wylewkę w przypadku ogrzewania podłogowego.