Wygodna odzież dla matki karmiącej piersią

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka karmi piersią, to naturalny proces który zacieśnia więź pomiędzy matką a dzieckiem. Aby móc swobodnie karmić piersią, potrzebujesz odpowiedniego ubrania.

Na rynku jest wiele sukienek i koszul dla karmiących, trzeba oczywiście wybrać odpowiedni krój i rozmiar. Sylwetka po ciąży może być inna niż przed więc często trzeba będzie wymienić wiele części naszej garderoby. Będzie to oczywiście moment na zakup topów, bluzek i sukienek do karmienia. Dobrym pomysłem jest także zakupienie odzieży ciążowej, która będzie także nadawała się dobrze do karmienia. Ubranie powinno być odpowiednio uszyte tak aby dziecko miało dostęp do piersi matki, a z drugiej strony musi zapewniać dyskrecję. Czasem jednak zdarza się że rozcięcie koszuli jest nieodpowiednie, za małe, albo dziecko zasypia podczas picia, więc mleko trafia do koszuli, a nie do brzuszka dziecka. Będzie to ważne kiedy chcemy chcemy nakarmić dziecko w miejscu publicznym lub też w czasie podróży w pociągu czy też autobusie.

Oczywiście można karmić w normalnych ubraniach, jednak wówczas trzeba będzie odsłonić brzuch co nie zawsze będzie stawiało nas w komfortowej sytuacji.

pewnością bardzo ważne będzie odpowiedni stanik do karmienia, ważne aby był dobrze dopasowany, jeżeli będzie zbyt ciasny może obcierać i sprawiać dyskomfort. Komfort zapewni dobrze dopasowany i wygodny biustonosz, który nie uciska i nie wcisną się w skórę. Szczególnie pod biustem powinien być miękki i elastyczny. Oczywiście duża rolę będą odgrywały bluzki czy też sukienki, które noszone są na co dzień. Różnią się od standardowych ubrań odpowiednimi wycięciami służącymi do karmienia. Oczywiście odzież do karmienia piersią dostępna jest w wielu różnych rozmiarach, dlatego też każda mam dobierze coś odpowiedniego dla swojej figury. Oczywiście należy wybierać ubrania z wysokiej jakości materiałów, ubrania nie mogą uczulać matki ani dziecka, najlepiej wybierać czystą bawełnę.