Trwałe i eleganckie fotele w odważnych kolorach

Materiał obić, z jakich zrobiony jest fotel, jest bardzo ważny, jeśli kupujemy nowe meble do salonu.

Wybierz wełnę, jeśli szukasz czegoś o przytulnym wyglądzie, jednak jeśli potrzebujesz bardziej formalnego wyglądu, welur lub aksamit to świetny wybór. Wybierz wyraziste kolory lub modne nadruki, aby stworzyć kontrastowy wygląd we wnętrzu. Zastanów się, czy materiał będzie trwały i czy naprawdę będzie pasował do Twojego stylu życia. Możesz pokochać luksus aksamitnego fotela, ale jest to tkanina wymagająca dużej konserwacji, która często wymaga szczotkowania, aby uniknąć wnikania brudu i kurzu. Być może nie jest to odpowiednia opcja, jeśli masz dzieci lub zwierzęta, chyba że wybierzesz wersję odporną na plamy i zabrudzenia. Z drugiej strony skórzane sofy są dość trwałe, a jeśli zdecydujesz się na skórę anilinową, będą wyglądać lepiej, im bardziej się zużyją. Skóra półanilinowa nada meblom dobrą ziarnistą powierzchnię, poprawiając jej wytrzymałość i odporność na światło. Sofy i fotele są wykonane z różnymi wypełnieniami, a wybór będzie zależał od twoich priorytetów i potrzeb. Pianka jest mocna i zachowuje swój kształt, a włókno jest bardziej miękkie, ale nadal wytrzymałe.

Droższe wypełnienia z pierza są jeszcze bardziej miękkie, ale będziesz musiał dodatkowo wypełniać poduszki po pewnym czasie.

Pierze może jednak wywoływać alergie, więc możesz preferować hipoalergiczne włókno syntetyczne. Jeśli zdecydujesz się na materiał syntetyczny, spodziewaj się, że zapłacisz więcej za sofę, która będzie trwała i nie utraci kształtu. Często stosuje się kombinację wypełnień, takich jak poduszki siedziska z pianki o dużej gęstości z oparciem z włókna, co zapewnia wygodę i trwałość. Sporadyczne obracanie poduszek to jedyna wymagana konserwacja. Warto wprowadzić również kolor do wnętrza, kupując fotel zielony. Jeśli fotel będzie używany codziennie, zwróć szczególną uwagę na ramę i zapytaj dostawcę, z czego jest wykonana. Części nośne powinny być wykonane z twardego drewna, takiego jak dąb, buk lub jesion. Drewno iglaste, takie jak sosna, jest tańsze, ale nie jest tak trwałe ani odporne na wypaczanie, jak droższe drewno liściaste. Poszukaj też nóg, które są częścią ramy lub są przykręcone lub przymocowane za pomocą kołków.