Serwisowanie pojazdów ciężarowych i dostawczych

Samochody ciężarowe wymagają napraw serwisowych, przeglądów, należy zwrócić uwagę aby pojazd był sprawny technicznie, bezpieczny, spełniał także wymagania dotyczące spalania.

Oczywiście mogą przydarzyć się różne usterki, obecnie w samochodach najnowszej generacji mogą być to problemy z elektroniką, także problemy z zasilaniem paliwem. Oczywiście dokonywana jest diagnostyka komputerowa na podstawie której można wyłapać wiele błędów, z pewnością często naprawia się także systemy elektryczne. Oczywiście w samochodach ciężarowych występują także układy hydrauliczne oraz pneumatyczne często będą wymagały sprawdzenia, sprawdza się także ciśnienie, wszelkiego rodzaju płyny.

Serwisowanie pojazdów ciężarowych i dostawczych

Jakie elementy sprawdza się w czasie przeglądu

W przypadku pojazdów specjalistycznych dokonuje się także przeglądu klimatyzacji, agregatów chłodniczych, systemów załadunkowych. W przypadku HDS będzie to także sprawdzenie hydrauliki siłowej, węży łączących poszczególne elementy. Oczywiście niekiedy dokonuje się także poprawek blacharskich, napraw związanych z kabiną kierowcy, w tym przypadku można wykonać także ozonowanie aby oczyścić zarówno klimatyzację jak i całą kabinę.

Warsztaty które zajmują się serwisowaniem samochodów ciężarowych powinny posiadać oczywiście odpowiedni sprzęt, powinny być to systemy komputerowe, które mogą odczytywać dane z komputera głównego. Często może wymagać to posiadania odpowiedniego oprogramowania, dlatego też często będziemy poszukiwali autoryzowanych serwisów danej marki. Oczywiście warto zwrócić uwagę na elementy, które najczęściej się zużywają, może być to przykładowo zawieszenie oraz hamulce. Z pewnością warto zadbać o sprawdzenie całego układu hamulcowego, ciśnienia płynu i wszystkich elementów które dostarczają płyn hamulcowy do odpowiednich elementów układu.

Serwis tego rodzaju oferują także naprawy gwarancyjne ciężarówek, oczywiście warto poszukiwać serwisów które specjalizują się w danej marce czy też modelach pojazdów. W przypadku pojazdów ciężarowych warto zwrócić także uwagę na rodzaj wyposażenia, rodzaj silnika aby odpowiednio wykonać serwisowanie wszystkich podzespołów.