Jakie zabiegi redukujące zmarszczki są dostępne w gabinetach estetycznych

Zmarszczki są nieuniknioną częścią procesu starzenia, ponieważ wraz z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza, bardziej sucha i traci część swojej młodzieńczej elastyczności.

Twoja twarz może być pierwszym miejscem, w którym dostrzegasz drobne linie i zmarszczki. Dzieje się tak dlatego, że jest to obszar najczęściej narażony na działanie czynników atmosferycznych, a mimika twarzy powoduje powtarzające się ruchy i skurcze mięśni twarzy, które podobnie jak wielokrotne składanie kawałka papier, z czasem pozostawia pewne zagięcia. Inne czynniki, które wpływają na zmiany i starzenie się skóry, to uszkodzenia słoneczne, niewłaściwa dieta, palenie, odwodnienie, genetyka, a nawet niektóre leki. Chociaż zmarszczki z pewnością mogą nadać twojej twarzy osobowość i aspekt mądrości, możesz mieć wrażenie, że twarz, którą widzisz w lustrze, nie pasuje już do tego, jak się czujesz w środku. Możesz chcieć wyglądać bardziej świeżo, mięć znowu jędrną, odmłodzoną oraz zdrowszą skórę. Kiedyś jedynym sposobem, w jaki ludzie mogli uporać się ze zmarszczkami i utratą elastyczności skóry, były inwazyjne zabiegi chirurgiczne, takie jak lifting twarzy. Jakie zabiegi redukujące zmarszczki są dostępne w gabinetach estetycznych

W dzisiejszych czasach istnieje wiele nieinwazyjnych zabiegów w gabinetach estetycznych, które mogą subtelnie zmienić twój wygląd i zwiększyć pewność siebie.

Zastrzyki zmniejszające zmarszczki działają, tymczasowo zapobiegając skurczom mięśni twarzy. Zabieg ten jest szczególnie skuteczny w górnej części twarzy, w okolicach oczu i na czole. Wypełniacze skórne są wykonane głównie z kwasu hialuronowego lub botoksu i można je wstrzykiwać w wybrane obszary twarzy, aby przywrócić utraconą objętość i zwiększyć nawilżenie i jędrność skóry. Więcej o zastosowaniu botoksu możesz przeczytać w artykule dostępnym na tej stronie https://kosmetycznerewolucje.pl/botox-zabieg-ktory-wymazuje-zmarszczki-mimiczne/. Kwas hialuronowy i botoks jest odpowiedni do stosowania wokół ust i policzków, wypełniając i wygładzając głębokie zmarszczki mimiczne. Wypełniacze skórne są również używane do powiększania ust i policzków, nadając skórze znacznie bardziej wyrazisty, gładszy i młodzieńczy wygląd.