Dlaczego warto wybrać przeszczep włosów?

Łysienie i utrata włosów sprawia, że czujemy się niekomfortowo, brakuje nam pewności siebie.

Obecnie mamy wiele możliwości leczenia łysienia, jednak większość opcji daje tylko tymczasowe rozwiązanie. Przeszczepu włosów jest jedną z niewielu opcji, które mogą zapewnić długotrwałe i naturalne rozwiązanie oraz pomóc nam odzyskać własne włosów.

Dlaczego warto wybrać przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to trwałe rozwiązanie dla osób z łysieniem

Wypadanie włosów to częsty problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, niektóre z nich są tymczasowe, niektórych nie da się odwrócić i może spowodować trwałe wypadanie włosów. Przeszczep włosów przywraca głowę pełną włosów. To zdecydowanie poprawia wygląd każdej osoby, a tym samym zwiększa pewność siebie. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, które działają tylko tymczasowo, przeszczep włosów daje trwałe rozwiązanie, dzięki czemu zawsze wyglądasz dobrze.

Istnieje wiele innych alternatyw, które można zastosować zamiast przeszczepu włosów, ale żadna z nich nie ma tak wysokiego wskaźnika sukcesu. Jest to jeden z powodów, dla których pacjenci decydują się na tę procedurę. Dodatkowo jednorazowy wydatek na przeszczep jest opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ zabiegu nie trzeba powtarzać. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, takich jak peruki i treski, w których używane włosy są sztuczne lub pochodzą od osoby trzeciej, ta procedura zapewnia włosy, które są naturalne i pochodzą od ciebie. Dzięki temu włosy nie wyglądają sztucznie ani nie odróżniają kolorem czy strukturą.

Przeszczep włosów FUE jest zabiegiem mało inwazyjnym, ponieważ działa tylko na skórze głowy. Dzięki temu zabieg ten ma bardzo małe prawdopodobieństwo powikłań pooperacyjnych. Ponieważ w zabiegu nie stosuje się metod inwazyjnych i znieczulenia ogólnego, prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych, które zwykle występują podczas zabiegu chirurgicznego, jest bardzo małe. Pełne efekty zabiegu można zauważyć po około roku, kiedy mieszki włosowe zaczną działać i włosy odrosną.