Co zrobić w razie spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu?

Wymiar sprawiedliwości pociąga pijanych kierowców do odpowiedzialności za szkody wyrządzone tym, którzy zostali zabici lub ranni na drogach.

Zobowiązania pieniężne z tytułu takich incydentów mogą sięgać milionów, nie mówiąc już o sankcjach karnych. W niektórych krajach część programu nauczania stawia przestępców twarzą w twarz z ofiarami, które opowiadają bolesne historie o tym, jak pijany kierowca zmienił ich życie na zawsze. Chodzi o to, że personalizowanie bólu, jaki może powodować picie i prowadzenie pojazdu, może sprawić, że przestępca zatrzyma się i pomyśli, zanim zasiądzie za kierownicą. Mówiąc wprost, społeczeństwo stara się podkreślić, że picie alkoholu i prowadzenie pojazdów jest niedopuszczalne i nie będzie tolerowane. Kierowcy, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu, podlegają poważnym zarzutom karnym. Większość sądów nakłada znaczne grzywny i kary więzienia na pijanych kierowców, którzy ranią innych ludzi lub powodują szkody materialne w wypadkach. Grzywny i czas więzienia rosną po pierwszym wykroczeniu kierowcy.

Ponadto kierowcy mogą spotkać się z zawieszonym prawem jazdy przy pierwszym wykroczeniu oraz odebranym prawem jazdy za każde kolejne przestępstwa.

Wszystkie te wyroki mogą zostać rozszerzone, jeśli kierowca zostanie oskarżony o wypadek i ucieczkę z miejsca zdarzenia, ponieważ większość sądów nakłada również znaczne kary za opuszczenie miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy ofiarom. Te poważne konsekwencje sprawiają, że ważne jest dla tych, którzy zostali oskarżeni o to, że pod wpływem prowadzili pojazd, aby bronić się przed sądem w celu złagodzenia bądź zawieszenia kary. Z tych powodów ważne jest, aby dokładnie udokumentować wszystkie fakty dotyczące Twojej sprawy i udostępnić je swojemu obrońcy. Aby uzyskać pomoc adwokata zajmującego się sprawami karnymi dotyczącymi prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu odwiedź naszą www. Pamiętaj, że potencjalne kary dla pijanego kierowcy mogą obejmować skazanie za przestępstwo ze znacznymi grzywnami czy odszkodowaniami dla ofiar, karą pozbawienia wolności i odebranym prawem jazdy. Z tych powodów ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z adwokatem.