Szukasz sposobu na radzenie sobie z astmą? Oto kilka rozwiązań

Wiele osób cierpi na astmę.

Musisz być czujny w odniesieniu do swoich objawów i skonsultuj się z dobrymi lekarzami w odniesieniu do swojego stanu. Postępując zgodnie z przedstawionymi tutaj pomysłami, możesz złagodzić objawy astmy i zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataku astmy.Powinieneś używać klimatyzacji tak często, jak to możliwe, aby móc oddychać świeżym powietrzem. Ale upewnij się, że regularnie czyścisz swój klimatyzator. Jeśli zamierzasz używać nawilżacza, również go wyczyść. Nieczysty system klimatyzacji może uprzykrzyć ci życie, jeśli masz astmę.Jeśli masz astmę i żyjesz w zimnym środowisku, możesz rozważyć przeprowadzkę. Jest faktem medycznym, że zimna pogoda wywołuje ataki astmy, podczas gdy upały pomagają kontrolować ataki i objawy astmy. Miejsca takie jak Floryda i Karaiby mają mniejszą populację astmy.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, jest rozwinięcie i nawiązanie kontaktu z innymi osobami, które również cierpią na astmę. Nie tylko będziesz w stanie uzyskać od nich pomocne porady, ale nie będziesz czuł się tak samotny i zawstydzony, że masz astmę.Astma może powodować zwiększoną wrażliwość na składniki zawarte w wielu produktach czyszczących. Substancje chemiczne w tych produktach sprawiają, że jesteś bardziej podatny na atak astmy. Jeśli to ty sprzątasz swój dom, wypróbuj organiczne lub naturalne środki czyszczące, które są znacznie mniej ryzykowne dla twojego zdrowia.Dla osób cierpiących na astmę ważne jest, aby co roku szczepić się na grypę. Grypa może być śmiertelna dla każdego, ale dla osób cierpiących na astmę ta szansa jest większa. Wirus grypy może powodować powstawanie płynu w płucach, co z kolei może powodować nasilenie objawów astmy.Utrzymuj wilgotność w domu na kontrolowanym poziomie za pomocą osuszacza. Miejsca, które są suche i czyste, powinny pozostać na szczycie listy metod leczenia astmy. Zapewnienie niskiej wilgotności w domu oznacza, że ​​żyjesz i oddychasz w bardziej idealnych warunkach, które pomagają uniknąć sezonowych czynników wywołujących ataki.Jeśli używasz zapobiegawczego inhalatora bez spacera, przepłucz gardło słoną wodą i umyj zęby natychmiast po użyciu. Szukasz sposobu na radzenie sobie z astmą? Oto kilka rozwiązań

Lek z inhalatora zapobiegawczego gromadzi się w tylnej części gardła, co stanowi wilgotne środowisko, idealne do rozwoju bakterii i grzybów.

Jeśli twój inhalator zostanie zanieczyszczony, możesz zarazić się drozdem z jego używania. Płukanie gardła i mycie zębów powinno temu zapobiec.Jeśli wykonujesz ciężkie, forsowne ćwiczenia, szczególnie w zimną i suchą pogodę, może to spowodować pogorszenie astmy lub zachorowanie. Unikaj forsownych ćwiczeń. Zamiast tego skup się na ćwiczeniach dalekiego zasięgu, które wymagają mniej wysiłku. Jeśli mieszkasz w zimnym lub suchym środowisku, upewnij się, że ćwiczysz w pomieszczeniu, w którym temperatura i wilgotność są kontrolowane.Na wizytę u lekarza weź ze sobą przyjaciela lub członka rodziny. Często omawiasz z lekarzem tak wiele informacji, że śledzenie wszystkich danych może być trudne. Posiadanie kogoś z tobą daje ci dodatkowe uszy do wysłuchania informacji i zastanowienia się nad odpowiednimi pytaniami. Dodatkową korzyścią jest to, że ktoś z tobą usłyszy, co mówi lekarz, może pomóc ci zaangażować sieć wsparcia w twoje wysiłki na rzecz radzenia sobie z astmą.Zawsze należy poważnie traktować astmę. Ataki astmy w rzadkich przypadkach mogą być śmiertelne, dlatego ważne jest, abyś zrobił wszystko, co w Twojej mocy, aby zmniejszyć ryzyko, że astma wymknie się spod kontroli. Na przykład zawsze miej przy sobie inhalator, który jest dobry, jeśli doznasz ataku. Zmniejsz również ilość alergenów i kurzu unoszącego się w powietrzu w Twoim domu. Mamy nadzieję, że zastosujesz się do tych wskazówek, aby poradzić sobie z astmą i lepiej kontrolować objawy.