Jak zadbać o bezpieczny transport mebli?

Podczas transportu mebli należy je odpowiednio zabezpieczyć, ale także pamiętać, aby stały one pionowo, w czasie jazdy nie mogą się przechylać ani kołysać.

Można zabezpieczyć je tekturą, owinąć taśmą, a w samochodzie możemy je oczywiście przymocować do boków, tak aby na zakrętach nie przemieszczały się. Warto zwrócić uwagę, że meble gorszej jakości z płyty wiórowej, kiedy zostaną przechylony na którejś z boków, może zostać osłabiona ich konstrukcja, i mogą się po prostu skrzywić. Dlatego też firmy przeprowadzkowe posiadają różnego rodzaju pasy montażowe, które możemy przyczepić do środka, oraz dobrze obwiązać meble. Dobrym pomysłem jest też ścisłe ustawienie wszystkich mebli w samochodzie dostawczym, dzięki czemu nie będą miały możliwości ruchów. Trzeba zatem wszystkie meble odpowiednio pomierzyć, sprawdzić jakie ustawienie będzie najbardziej odpowiednie dla danych gabarytów mebli i pojazdu. Niekiedy meble trzeba będzie także częściowo rozkręcić, przykładowo mogą być to duże komody, które posiadają górną część szklaną, która nakładana jest na dolną szafkę. Jak zadbać o bezpieczny transport mebli?

Tego rodzaju witryny należy traktować ze szczególną ostrożnością, ponieważ mogą zawierać elementy szklane, dlatego też należy je stawiać tak, aby mebel nie ulegał naprężeniom.

Możemy także coś podstawić, tak aby każdy z elementów był osadzony odpowiednio na podłodze samochodu, musi on stać pionowo. Z pewnością w przypadku mebli będziemy potrzebowali kilku osób, które będą mogły unieść ciężkie meble. Jeżeli posiadamy dużą szafę, która posiada dodatkowe wzmocnienia boków z płyty MDF, będzie ona dość ciężka, i czasem do jej przeniesienia potrzebne będą 4 osoby. W całej Polsce znajdziemy oczywiście firmy oferujące transport mebli Kraków jest jednym z takich miast. Znajdziemy tam profesjonalnych przewoźników, którzy zadbają o nasze meble, przywiozą je szybko i sprawnie do nowego miejsca. Oczywiście tego rodzaju firmy muszą być ubezpieczone, posiadać odpowiednie pojazdy, często bowiem będziemy chcieli zabrać wszystko na raz, tak aby przeprowadzka odbyła się jak najszybciej.