Olejek z pokrzywy na zniszczone włosy

Olejki do włosów jest to wspaniały zabieg przeznaczony do odżywiania i pielęgnacji.

Taka procedura chroni przed wysuszeniem, dodaje blasku, zapobiega puszeniu się włosów i wygładza kosmyki. Olejki pielęgnują i odżywiają włosy oraz utrzymują ich zdrowie i dobrą kondycję, tworząc warstwę ochronną na skórze. Oleje do włosów natłuszczają włosy i mogą wnikać w łuski. Dodając kwasy tłuszczowe w celu zastąpienia lipidów, mogą zmienić strukturę włosów. Zapobiega to łamaniu się i zapewnia mniejsze rozdwajanie końcówek. Chronią również włosy przed zanieczyszczeniami i innymi negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Po zastosowaniu olejku włosy stają się zdrowsze i mocniejsze, eliminując typowe dla nich problemy z łamliwością, rozdwojonymi końcówkami i matowym wyglądem. Olejek z pokrzywy na zniszczone włosy

Olejki najlepiej nadają się do pielęgnacji włosów suchych lub z rozdwojonymi końcówkami, a także do włosów wymagających głębokiego odżywienia lub naprawy uszkodzeń.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nakładaj olejek po umyciu włosów, aby kontrolować elektryzowanie się i puszenie włosów, przykładowo raz dwa razy w tygodniu w zależności od potrzeb. Jeśli okaże się, że obecna rutyna pielęgnacji włosów po prostu ci nie odpowiada, czas na wprowadzenie pewnych zmian. Może wszystko, czego potrzebują twoje włosy, to dodatkowa dawka pielęgnacji i odżywienia, którą zapewni olejek lub serum do włosów.
Wystarczy pielęgnować włosy za pomocą olejku raz lub dwa razy w tygodniu. Robienie tego codziennie może przyciągać brud, a także usuwać naturalne olejki ze skóry głowy i zaburzać naturalną barierę lipidową skóry. Łamanie może również powodować czesanie, wcieranie i energiczne masowanie włosów olejem, więc postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu Fitokosmetik gęsty olejek pokrzywowy do włosów, a rezultatem będą lśniące, zdrowe i piękne włosy. Zbyt szybkie lub energiczne masowanie skóry głowy olejkiem może złamać włosy i spowodować ich wypadanie. Delikatne masowanie skóry głowy okrężnymi ruchami to właściwy sposób nakładanie olejków, masek, serum czy odżywek na włosy.