Poznaj życie dinozaurów w wyjątkowym parku rozrywki

Wielu młodych ludzi interesują dinozaury, są to bardzo interesujące prehistoryczne zwierzęta, które Zamieszkiwały nasza planetę przed setkami milionami lat.

Z pewnością popularność zawdzięczają także znanym filmom Jurassic Park, w którym dinozaury zostały przywrócone do życia dzięki inżynierii genetycznej. W Krasiejowie istnieje wyjątkowy park tematyczny, w którym można zobaczyć wiele interesujących figur. Znajdziemy tu wiele atrakcji, może być to przykładowo park ewolucji w którym dzięki najnowszej technologi będziemy mogli podziwiać te okazałe zwierzęta. Dzięki nowoczesnym technologiom będziemy mogli słychać wirtualnego przewodnika w naszych słuchawkach, w zależności od punktu w którym będziemy się znajdowali lektor opowie nam o znajdujących się tutaj eksponatach. Można przykładowo zobaczyć prymitywne narzędzia sprzed tysięcy lat. Na terenie całego parku stoi około 200 figur dinozaurów, które są naturalnych rozmiarów. Najwcześniejszy znany dinozaur pojawił się około 245 milionów lat temu w późnym triasie, który trwał 250 do 210 milionów lat temu. Dinozaury wyewoluowały w bardzo zróżnicowaną grupę zwierząt o szerokim wachlarzu cech fizycznych, w tym współczesne ptaki.

Wbrew temu, co myśli wielu ludzi, nie wszystkie dinozaury żyły w tym samym okresie geologicznym. Na przykład stegozaur żył w późnym okresie jury, około 150 milionów lat temu.

Tyrannosaurus rex żył w późnej kredzie, około 72 mln lat temu. Stegozaur wymarł przez 66 milionów lat, zanim tyranozaur pojawił się na Ziemi. W erze mezozoicznej okres ponad 180 milionów lat, który obejmował okresy triasu, jury i kredy, gatunek nie ptasiego dinozaura który był prekursorem wszystkich ptaków. Dinozaury które nie posiadały cech ptasich wymarły 66 milionów lat temu. Istnieje kilka teorii na temat tego, co mogło przyczynić się do masowego wymierania dinozaurów i innych gatunków pod koniec okresu kredy. Jest pewne, że masywna asteroida lub kometa uderzyła w Ziemię w tym czasie, powodując dramatyczną zmianę klimatu na Ziemi. Niektórzy naukowcy przypuszczają, że ten wpływ miał katastrofalne skutki dla życia na Ziemi. Na terenie parku rozrywki znajdziemy kino 5d, w którym może,y obejrzeć wiele ciekawych filmów na temat dinozaurów.