Pomysły do ​​wypróbowania w swoim organicznym ogrodzie

Czy naprawdę istnieje sekret udanego ogrodnictwa? Wydaje się, że ludzie, którym nie udaje się uprawiać owoców i warzyw, tak właśnie myślą.

Ale prawda jest taka, że ​​każdy może uprawiać ogród organiczny, jeśli tylko otrzyma właściwe informacje. Skorzystaj z tych wspaniałych wskazówek ogrodniczych, aby przejść do ogrodu ekologicznego i uzyskać ten ogród, o którym zawsze marzyłeś.Po zasadzeniu ogrodu utrzymanie go wciąż trwa. Przez cały sezon letni ogrodnik musi kontynuować przycinanie, zbieranie lub martwe kwiaty. Ogrodnictwo może być fizycznie wyczerpujące z ciągnięciem ziemi i kopaniem dziur, ale pod koniec dnia twoja ciężka praca opłaca się widząc stworzone przez siebie piękno.Aby zmaksymalizować korzyści płynące z kompostu, umieść go w swoim ogrodzie na około dwa tygodnie przed sadzeniem. Kompost faktycznie potrzebuje czasu, aby zintegrować się z glebą, a po połączeniu tych dwóch składników potrzebują czasu, aby się ustabilizować. Zaplanuj zebranie wystarczającej ilości kompostu do nawożenia ogrodu na kilka tygodni przed sadzeniem, aby wyprodukować zdrowsze i silniejsze rośliny.Zaplanuj swoje ogrodnictwo zgodnie z pogodą. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym ziemia zamarza zimą, nie sadź niczego przed spodziewanym mrozem. Jeśli mieszkasz w cieplejszym miejscu, zrób sobie przerwę w najcieplejszych miesiącach lata, aby uniknąć marnowania zbyt dużej ilości wody.Zrób poręczny dozownik sznurka ze starych glinianych garnków. Aby zawsze mieć sznurek ogrodniczy gotowy do użycia, weź stary gliniany garnek i umieść go w swoim ogrodzie, gdzie chcesz umieścić dozownik sznurka. Następnie umieść w nim kłębek sznurka i odwróć drugi gliniany garnek do góry nogami. Przewlecz sznurek przez otwór drenażowy doniczki do góry nogami i umieść go na wierzchu doniczki dolnej. Pomysły do ​​wypróbowania w swoim organicznym ogrodzie

Masz teraz poręczny dozownik!Zachowaj nasiona z ogrodu na nową uprawę następnym razem.

Nasiona są nie tylko drogie, ale po co w ogóle zawracać sobie głowę pójściem do sklepu, skoro można je uzyskać z poprzedniej uprawy. Wygoda płynąca ze stałego zaopatrzenia jest również plusem. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj warzyw zebranych w pełni dojrzałych, takich jak melony, pomidory, fasola i kabaczek.Zużyte fusy z herbaty i kawy są dobrymi wzbogacaczami gleby. Zarówno fusy z kawy, jak i herbaty są świetnymi dodatkami, gdy trzeba podnieść kwasowość gleby. Jeśli twoja gleba ma zrównoważone pH, dodanie herbaty i kawy jest dobre, ponieważ kwiaty takie jak rododendrony i azalie oraz owoce, takie jak jagody, doceniają glebę, która jest kwaśna. Możesz wkopać ziemię w ziemię przed zasadzeniem ogrodu lub raz w tygodniu trochę spryskać istniejące rośliny.Umieść kompost na glebie w swoim ogrodzie na około dwa tygodnie do miesiąca przed planowanym sadzeniem. Daje to kompostowi wystarczająco dużo czasu na zintegrowanie się z glebą. Dając kompostowi czas na ustabilizowanie się, oznacza to, że pH gleby będzie wystarczająco stabilne, aby przetestować, a Twoje rośliny będą gotowe do rozwoju, gdy je posadzisz.Osady soli mogą tworzyć nieestetyczne ślady na glinianych doniczkach. Aby łatwo usunąć osady, wymieszaj wodę, wcierając alkohol i ocet w równych częściach i spryskaj garnki. Szoruj plastikową podkładką lub szczotką i pozostaw garnek do całkowitego wyschnięcia. Gdy doniczka wyschnie, możesz przystąpić do sadzenia.Sekrety nie są dobrze strzeżone w świecie ekologicznego ogrodnictwa, więc nie można ich tak naprawdę nazwać tajemnicami. To, czego szukasz, to dokładne i dokładne informacje, takie jak te, które właśnie przeczytałeś w powyższym artykule. Jeśli to znajdziesz, możesz zostać odnoszącym sukcesy ekologicznym ogrodnikiem. Upewnij się, że korzystasz z tych informacji.