Solidne wskazówki, jak zostać lepszym e-mail marketerem

Wiele osób chce dziś dowiedzieć się, jak mogą skutecznie sprzedawać za pośrednictwem poczty e-mail i budować dużą listę obserwujących, którzy lubią treści na swojej stronie.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, to jesteś we właściwym miejscu, w tym artykule omówimy kilka kluczowych rzeczy, które możesz wykorzystać na swoją korzyść.Doskonałą wskazówką dla marketingu e-mailowego jest kontynuacja pewnych aktualizacji produktów lub usług, które oferujesz. Na przykład możesz dodać funkcję „kup teraz” do swojego e-maila. Końcówka Twojego e-maila może poinformować czytelników, aby pamiętali również o sprzedaży dodatkowej.Unikaj wypożyczania lub kupowania list, aby uzupełnić bazę danych e-mail marketingu. Nie tylko nie wiesz, czy zakupione e-maile są naprawdę Twoim rynkiem docelowym, ale listy mogą w rzeczywistości zaszkodzić Twoim wskaźnikom dostarczalności i ostatecznie Twojej reputacji. O ile to możliwe, buduj swoją listę organicznie.Zawsze sprawdzaj e-maile, które wysyłasz. Bardzo ważne jest, aby Twoje e-maile lub biuletyny były poprawne, zwłaszcza jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie. Upewnij się, że przetestowałeś format, aby zadziałał i pojawił się na ekranie tak, jak go sobie wyobrażałeś. Dodatkowo, jeśli korzystasz z linków e-mail, upewnij się, że nie są uszkodzone.Jeśli masz obrazy lub grafikę, umieść je po lewej stronie wiadomości e-mail. Upewnij się, że element wezwania do działania jest zawsze po tej stronie. Badania wykazały, że ta lokalizacja generuje prawie dwa razy więcej kliknięć prowadzących do Twojego produktu, usługi lub witryny niż umieszczenie tych elementów gdziekolwiek indziej.Upewnij się, że Twoi subskrybenci wiadomości e-mail dokładnie wiedzą, czego mogą się od Ciebie spodziewać. Doskonałym sposobem na to jest uczynienie pierwszego e-maila do każdego nowego subskrybenta domyślną wiadomością informacyjną. Solidne wskazówki, jak zostać lepszym e-mail marketerem

Powinieneś określić, jakiego rodzaju treści zamierzasz im wysyłać, a także wskazać częstotliwość wiadomości, których mogą od Ciebie oczekiwać.Powinieneś kontaktować się ze swoimi subskrybentami w określonych odstępach czasu i potwierdzić z nimi, że nadal są zainteresowani otrzymywaniem od Ciebie e-maili.

Większość firm robi to co dziewięć miesięcy, aby mieć pewność, że nie są postrzegane jako irytujące. Zagwarantuje to również, że osoby z Twojej listy e-mailowej będą naprawdę zainteresowane, a nie tylko zajmują miejsce.Aby każdy e-mail był wyraźny i niezapomniany, postaraj się, aby przekazy marketingowe były krótkie i słodkie. Każdy e-mail powinien mieć bardzo jasny przekaz i powinien zawierać tylko informacje, media i linki, które są całkowicie związane z tą wiadomością. Zwięzła, ale przekonująca wiadomość e-mail będzie łatwiejsza do przyswojenia dla czytelników niż wietrzna wiadomość, która próbuje wymusić zbyt wiele punktów.Aby Twoje e-maile wyglądały jak najbardziej profesjonalnie, zainwestuj trochę w ich projekt. Używaj spójnego układu, schematu kolorów i logo we wszystkich swoich wiadomościach. Daje to Twoim subskrybentom wrażenie, że słyszą z wiarygodnego, autorytatywnego źródła. W ten sposób zwrócą większą uwagę i uwiarygodnią Twoje treści.Oprócz korzystania z e-mail marketingu, włącz marketing SMS do swojej kampanii. Poproś klientów, aby zarejestrowali się w opcji SMS i wysyłali im wiadomości tekstowe, gdy są w drodze. Kiedy te dwie metody są używane razem, masz większą szansę na pozyskanie większej liczby klientów do zarejestrowania się w Twoim produkcie.Korzystając ze wszystkich informacji, które uzyskałeś z tego artykułu, powinieneś teraz czuć się pewniej w swojej witrynie i osiągnąć pewien poziom sukcesu. Masz teraz do dyspozycji świetne narzędzie, którego możesz użyć, gdy chcesz spróbować osiągnąć większy sukces dla swojej witryny.